23 Maj 2015

 (photo: )

Angielski śpiewająco w krzewickim gimnazjum

W krzewickim gimnazjum 6 maja był dniem szczególnym, bo rozbrzmiewającym muzyką i pięknymi głosami utalentowanej młodzieży z naszej gminy. Koncert konkursowy uroczyście rozpoczęła Elżbieta Łaziuk, Dyrektor Gimnazjum w Krzewicy, witając przybyłych gości i życząc powodzenia uczestnikom.

 (photo: )

Internet światłowodowy w naszej gminie

Mieszkańcy czterech miejscowości z naszej gminy mogą już się cieszyć superszybkim Internetem światłowodowym. Już w kwietniu firma Liquid Systems Sp. z o.o. zaczęła podłączać pierwszych klientów do nowoczesnej sieci światłowodowej w Berezie, Rzeczycy, Tuliłowie, Wysokim oraz Wygnance (Gmina Kąkolewnica).

XXV Miejsko-Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze (photo: Podlasiesiedzieje)

XXV Miejsko-Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze

W dniu 26 kwietnia 2015 roku odbyły się miejsko-gminne zawody sportowo-pożarnicze dla druhów z OSP z miasta i gminy Międzyrzec Podlaski oraz gminy Drelów. Z gminy Międzyrzec Podlaski w zawodach wzięło udział 14 jednostek OSP oraz 1 żeńska Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Przychód.

 (photo: )

Zarządzenie Nr 37.2015 Wójta Gminy Międzyrzec Podlaski z dnia 20 kwietnia 2015 r. w sprawie wsparcia finansowego realizacji zadań publ

Zarządzenie Nr 37.2015 Wójta Gminy Międzyrzec Podlaski z dnia 20 kwietnia 2015 r. w sprawie wsparcia finansowego realizacji zadań publicznych zlecanych w otwartym konkursie ofert dla organizacji pozarządowych i innych podmiotów prowadzących działalność pożytku publicznego w ramach Programu Funkcjonowania Funduszu Wkładów Własnych w 2015 roku – dla ofert które wpłynęły w kwietniu 2015 r.

 (photo: )

Pomoc w wypełnianiu wniosków o dopłaty

Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli zachęca do skorzystania z pomocy doradców w wypełnianiu wniosków o dopłaty obszarowe i rolnośrodowiskowe. Pomoc można uzyskać w każdy czwartek w godzinach pracy Urzędu Gminy Międzyrzec Podlaski (w budynku nad GOPS-em, I piętro).

 (photo: )

Wesołego Alleluja!

Okres Świąt Wielkanocnych to szczególny czas – czas radości, odnowy ducha, powrotu do wielkanocnych tradycji… Na tę okazję pragniemy więc życzyć Państwu satysfakcji z przeżywania świątecznych chwil, spotkań z rodziną umocnienia w wierze i obfitych łask od Chrystusa Pana. Życzymy również bogatych w świąteczne smakołyki stołów i mokrego Śmigusa Dyngusa – jak to mówią „Na szczęście”!

 (photo: )

Zniesienie ulgi w opłacie za odpady komunalne

Informujemy, iż od dnia 1 lutego 2015 r. na terenie naszej gminy nie obowiązuje zwolnienie w opłacie za gospodarowanie odpadami komunalnymi, które dotyczyło wyższej niż 4 liczby osób zamieszkujących daną nieruchomość. Powyższa zmiana wynika z wprowadzonej 1 lutego nowelizacji Ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz.U.2013.1399 -j.t.).

 (photo: )

Zmiana terminu odbioru odpadów komunalnych

Szanowni Państwo, informujemy, iż z racji Pierwszego Dnia Świąt przypadającego w poniedziałek 6 kwietnia (pierwszy poniedziałek miesiąca), odbiór odpadów komunalnych zostaje przesunięty na 10 kwietnia (piątek). Dotyczy to miejscowości, w których zgodnie z harmonogramem odbioru odpadów komunalnych w Gminie Międzyrzec Podlaski, śmieci odbierane są w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca.