18 Wrzesień 2014

Warsztaty charakteryzacji 2014 (photo: )

Zaproszenie na warsztaty charakteryzacji

STOWARZYSZENIE „AKTYWNI GMINY MIĘDZYRZEC” zaprasza młodzież w wieku gimnazjalnym z terenu Gminy Międzyrzec Podlaski do wzięcia udziału w projekcie realizowanym w ramach zadania publicznego zleconego przez Wójta Gminy Międzyrzec Podlaski - Zapobieganie przez działanie: Warsztaty z charakteryzacji ,,Mogę inaczej’’.

 (photo: Michał Teofilski)

Dożynki powiatowe w Szeleście sukcesem kraszone

W niedzielę 31.08.2014 liczna reprezentacja naszej gminy udała się na Dożynki Powiatu Bialskiego w miejscowości Szelest (Gm. Rossosz). Obok przedstawicieli władz gminy – Wójta Krzysztofa Adamowicza, Przewodniczącego Rady Gminy Andrzeja Pietruka z grupą radnych i Dyrektor GOK-u Justyny Świerczewskiej, na uroczystości udał się również zespół Ale Baby z Kapelą z Berezy.

IX Dożynki Gminne (photo: )

IX Dożynki Gminne w Strzakłach

W niedzielę 24.08.2014 spotkaliśmy się na Dożynkach Gminnych w Strzakłach. Serdecznie dziękujemy wszystkim za obecność, zaangażowanie i niesamowitą atmosferę – to dzięki bezinteresownym, dobrym ludziom – to dzięki Wam mogliśmy uczcić Święto Plonów.

Jelnica - Rodzina sportem silna (photo: )

Jelnica - Rodzina Sportem Silna cz. II

Czas spędzony z rodziną i najbliższymi przyjaciółmi jest bezcenny. A jeśli czas ten dodatkowo spędzamy na świeżym powietrzu w duchu sportowej rywalizacji – jest to czas bezcennie zdrowy. Stowarzyszenie Moja Gmina pod honorowym patronatem Wójta Gminy zorganizowało drugie już spotkanie z cyklu „Rodzina sportem silna” – tym razem edycja jelnicka.

 (photo: )

Regulaminy Konkursów Dożynkowych 2014 r.

Regulaminy Konkursów Dożynkowych 2014. r. w Gminie Międzyrzec Podlaski Podczas Dożynek w Gminie Międzyrzec Podlaski, które odbędą się 24 sierpnia 2014 r. w Strzakłach odbędą się następujące konkursy: - Konkurs na „Najpiękniejsze Stoisko Promujące Wieś” - Konkurs na „Najlepszy Chleb Dożynkowy” - Konkurs na „Najpiękniejszy Tradycyjny Wieniec Dożynkowy” - Konkurs na „Najpiękniejszy Współczesny Wieniec Dożynkowy”

Jubileusz 85-lecia OSP Rzeczyca (photo: Michał Teofilski)

Jubileusz 85-lecia OSP Rzeczyca

Niedziela 06 lipca br. była świętem dla strażaków z OSP w Rzeczycy – która obchodziła jubileusz 85-lecia swojego powstania. Będąca częścią Krajowego Systemu Ratowniczo- Gaśniczego codziennie niesie pomoc mieszkańcom okolicznych miejscowości oraz wszystkim potrzebującym ratując ich zdrowie życie.

Gala Mistrzów w Tłuśćcu 2014 (photo: Sylwia Rogal)

Gala Mistrzów w Tłuśćcu

25 czerwca na placu przy Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Tłuśćcu odbyła się uroczysta „Gala Mistrzów”, na której gromadzili się wyjątkowi młodzi mieszkańcy gminy, ich rodzice i zaproszeni goście.

Rajd rowerowy

Rajd Rowerowy „Doliną Krzny”

Niedziela 22 czerwca 2014 r. była dla mieszkańców gminy kolejną okazją do spędzenia czasu z rodziną i propagowania zdrowego stylu życia. Każdy kto miał ochotę na nieco sportu oraz dużo dobrej zabawy mógł wsiąść na rower i dołączyć do rajdu rowerowego "Doliną Krzny"...

Obchody 25-lecia Wolnej Polski w Krzewicy (photo: Michał Teofilski)

Obchody 25-lecia Wolnej Polski w Krzewicy

Czerwiec bieżącego roku jest okazją do świętowania w całej Polsce obchodów 25 rocznicy przemian społeczno politycznych roku 1989 r. Gminne uroczystości rocznicowe podjęło się zorganizować Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych w Tłuśćcu, wsparte przez Urząd Gminy oraz Publiczne Gimnazjum nr 2 im Adama Mickiewicza w Krzewicy.

Dzień Dziecka - Rudniki, Manie, Rzeczyca, Jelnica (photo: GOK)

Dzień Dziecka razy cztery

W miniony weekend na terenie Gminy Międzyrzec Podlaski po raz pierwszy odbyły się cztery festyny w ciągu dwóch dni z okazji Dnia Dziecka. Organizatorem imprez był Gminny Ośrodek Kultury w Międzyrzecu Podlaskim,

Echo (photo: )

Kto śpiewa, dwa razy się modli!

W niedzielę 18 maja 2014r. w Przychodach odbył się VI Przegląd Pieśni Maryjnej. Już od sześciu lat zespoły ludowe z terenu Gminy Międzyrzec Podlaski oraz innych miejscowości spotykają się, by wspólnie chwalić Matkę Boską radosnym i nabożnym śpiewem. Organizatorem tego wydarzenia był zespół „Echo” z Przychód oraz Gminny Ośrodek Kultury w Międzyrzecu Podlaskim.